ELEKTRONİK SİGARA LİKİTİ DOLUMU

Sigaranın sağlığa zararları artık herkes tarafından bilinmektedir. Sigarayı bırakmak için çok çeşitli yöntemler ortaya çıkmıştır. Bu yöntemler arasında en etkili olanı elektronik sigaradır. Sağlığa herhangi bir zararı olmayan bu ürünlerde, sigaranın içinde bulunan kanserojen maddeler bulunmaz.

Sigara tiryakiliği, içinde bulunan nikotinden kaynaklanır. Nikotin, bağımlılığa yol açan bir maddedir. Elektronik sigara ile sigaradan kurtulma aşamasında; ilk olarak nikotin düzeyleri kişinin bağımlılık düzeyine uygun olacak şekilde alabileceğiniz likitler ile başlanır, belli bir süre devam edildikten sonra nikotin düzeyi daha düşük olan likitlere geçilir.
Bu sayede vücut yavaş yavaş bağımlılıktan kurtulur. Dudak tiryakiliği için sigara içme duygusunu tatmin etmesi, görsel olarak da duman çıkarması ile tatmin sağlaması nedenleriyle tercihlerin başında yer almaktadır.

Elektronik sigara, sigarada bulunan kanserojenleri içermemesi nedeniyle bırakmada çok tercih edilmektedir. Sigara içen birçok kişi elektronik sigarayla sigarayı bırakırken, yerine koyma metodu sayesinde daha rahat bir şekilde ve yoksunluk sendromu yaşamaksızın sigarayı bırakabilmektedir.  Elektronik sigara içindeki likitler, nikotin içerenlerden tercih edildiğinde nikotin yoksunluğunu yaşatmazlar. Elektronik sigara likiti , çok çeşitli seçeneklerde üretilmekte ve kişilerin zevklerine göre tercih edilebilmektedir.Aşağıdaki tabloda bir elektronik sigara likitincelemesi ve içeriğindeki maddelerin sonuçları yer almaktadır.

  

Madde

DolumSıvısı (Likit)

I

II

III

IV

Nikotin

%6 (16 mg)

%4 (11 mg)

%2 (6 mg)

%0.1 (0.0 mg)

Bitkisel Gliserin (vg)

%85

%80

%90

%80

Tütün esansı

%4

%4.5

%1

Gliserin

%2

%5

%5

Organik asit

%1

%2

Sitrik asit

%0.5

%2.5

Alkol

%8

Su

%2.9

Diğer maddeler

%6

%6.5

%1

%1

 

Likitlerin dolum sıvılarının aroması sayesinde kişiye nargile zevki de yaşatmaktadır. Sigara ve nargile yerine elektronik olanların tercih edilmesi, kişinin sağlığını da korumaktadır. Bu nedenle elektronik sigara çözüm olmaya başlamış ve bu ürünlere talep artmıştır.

Sigara bırakmaya yönelik elektronik sigara kullanımında özellikle ihtiyaç duyacağınız ürünler ve yedek parçalar vardır. Bu ürünlerde kalite aramak önemlidir. Sağlığınızın olumsuz yönde etkilenmemesi için ürün seçiminde kaliteye dikkat edilmelidir. Elektronik sigara likitielektronik sigara dolum sıvıları , likit tüpüne doldurularak kullanılmaktadır.

Arzunuza göre tercih edebileceğiniz dolum sıvıları sigarayı zevkle bırakmanıza yardımcı olacaktır. Nargileyi bırakmak isteyenler için de iyi bir seçenek olan likitler, aromatik tatları ile nargileyi aratmayacaktır.

Uygun fiyatlarla buradan sahip olabileceğiniz ürünler ile sigarayı bırakabilecek ve sağlığınıza zarar vermeyecek ürünleri kalite güvencesi ile alabileceksiniz. Nikotin yoksunluğu yaşamadan sigaradan ve nargileden kurtulun. Elektronik sigara ile içtiğiniz ortam asla sigara kokmaz, kendiniz de kötü kokmazsınız.Dişleriniz, teniniz en önemlisi ciğerleriniz sağıklı kalır.

Ayrıca içtiğiniz ortamda sigara dumanı gibi zehir saçmaz. Tüm bunlar değerlendirildiğinde elektronik sigara gerçekten mantıklı bir çözümdür.