Tütün dumanının su bölümünden geçtikten sonra içilmesini sağlayan bir araçtır nargile. Yapı itibariyle sigaraya benzese de sigarayla pek çok fark vardır diyebiliriz. Her şeyden önce bir sigara kadar zararlı olmayan nargile, kendi içerisinde farklı çeşitlerinin olması da sigaraya nazaran daha fazla tercih edilebiliyor. Üstelik sigarada tek bir tat alınırken, nargilelerde aroma çeşitleri de bulunmaktadır. Elmalı, çilekli, kavunlu ya da çikolatalı gibi aromalarla ağızda daha güzel tatlar bırakmaktadır. Günlük hayatta pek çok yerde bulabileceğimiz nargileler, genellikle otantik kafelerde ya da buna benzer mekânlarda insanlara satılmaktadır. Közlü olan nargileler, alt kısmındaki tabakada yer alan suyun fokurdaması ile birlikte, borusundan aromalı ya da sade duman çıkararak içilmektedir. Bunların yanı sıra, birçok yerde yaygınlaşan elektronik nargile türleri de üretilmektedir. Bu çeşitlerin olması da hem istediğimiz zaman yanımızda bulundurmamızı sağlıyor hem de köz gibi ya da su gibi durumlarla uğraşmamızı engelliyor.

Elektronik Nargile Zararlı Mıdır?

Tütün ürünlerinin tamamı elbette insan sağlığına zarar vermektedir. Fakat Birçok insanın kullandığı sigarayı içmektense, nargile içmek daha mantıklıdır. Sigara içen bir insan genelde iştahsız olur, sabah kalktığında ağız tadı farklı olur, günün belirli saatlerinde ağızda acıma olur. Fakat nargile kullanan bir insanda bu durumlar daha az olur hatta hiç olmaz denebilecek kadar az olur. Yeni çıkan nesil ürünler de insanların sigaraya karşı olan zaaflarını yenebilmelerini sağlamak ve vücudun nikotin ihtiyacını gün geçtikçe minimuma indirerek karşılamaktır. Son yıllarda popüler olan elektronik nargileler ise, bu durumda en fazla tercih gören ürünler arasında yer almaktadır. Elektronik nargile çeşitleri sayesinde istediğiniz yerde istediğiniz zaman kullanabilme özeliği bulunmaktadır. bunların yanı sıra, farklı aroma çeşitlerinin de bulunması sebebiyle, insanlar farklı tatları deneyerek sigaradan daha fazla kullanmaktadır.

Elektronik Nargile Fiyatları

Elektronik nargileyi, internet üzerinden satışı yapılan veya tütün malzemeleri satışı yapılan birçok dükkânlarda bulabilirsiniz. Elektronik nargile fiyatları hakkında ise, kalitesine göre farklılık gösterebilmekte ve nargilenin yanına alacağınız ekstra ürünlerle de fiyatta değişiklik görebilirsiniz. Gün geçtikçe yaygınlaşan bu elektronik ürünler, her yıl farklı tarzdaki ürünlerle piyasaya sürülmekte ve farklı çeşitleri de bulunmaktadır. Örneğin, elektronik sigaralar da aynı şekildedir. Sigarayı bırakmak isteyen bir insan, genel olarak ya elektronik nargile içmektedir ki genelde aromalı ürünler tercih ediliyor ya da elektronik sigaralardan temin etmektedir. Sizler de bu ürünlerden alıp denemek isterseniz, internet üzerinden online olarak sipariş verebilirsiniz.