Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber günlük hayatımız da buna göre şekillenmektedir. Yaşam tarzımız, kullandığımız ürünler ve hatta her gün gittiğimiz işimiz bile teknolojiye ayak uydurmakta, günden güne değişmektedir. Bir keyif aracı olan nargile de bu değişim ve gelişimden geri kalmamıştır.

Elektronik Nargilenin Gelişimi

Aslında yıllar öncesinden duyduğumuz ama çok üstünde durmadığımız, son zamanlarda ise artan talep sebebiyle herkesin aşina olduğu bir ürün elektronik nargile. Öyle ki bir çok çeşit ve farklı kullanım özellikleriyle bir tuş uzaklığımızda bir ürün haline geldi.

Piyasada küçük bir araştırma yaptığınızda birçok internet satış sitesinde bu ürünün hemen hemen her çeşidini görebiliyoruz artık. Ateş gerektirmemesi, kül dökmemesi, taşınabilir olması ve en önemlisi ise 0 nikotine kadar ayarlanabilen nikotin oranının ayarlanabilme imkanının olması sebebiyle çokça tercih ediliyor.

Elektronik Nargile Çeşitleri

Kullan at nargile diye bilinen türde tüketiciye sunulan nargile belirli sayıda nefes sayısı içeriyor. Bittiği zaman doldurmaya gerek olmadan atıp yenisine başlanabiliyorsunuz. Bunun yanında sıfır nikotin içermesi yani nikotinsiz olması en büyük avantajı diyebiliriz. Diğer türlerine göre ise daha ekonomik.

Seçeneklerden biri ise şık tasarımı ve kolay kullanımıyla halk arasında cep nargilesi diye bildiğimiz kalem nargileler. Bunlar da kullan at nargileler kadar sık tercih ediliyor. Pille çalışan bu model de kolay kullanım imkanı sağlıyor.  Ayrıca içerisine koyacağınız aromayı likit olarak aldığınız için canınız hangisini isterse o an o aromayı koyma imkanınız mevcut.

Kalem nargilelerin de daha gelişmiş modelleri mevcut. Biraz daha büyük olanları hem pille hem sarjla çalışabiliyor. Hatta bu ürünün istediğiniz keyfe göre çeşitli watt’larda sunulan çeşitleri de var. Ayrıca nikotin oranını ayarlamaya olanak veren ayar düğmeleri ve gizli ateşleme sistemi de mevcut. Bu özellikler ürünün biraz daha büyük olmasını gerektirse de şıklığını bozmadan çok daha kullanışlı hale getirmiştir. Tüm güvenlik önlemlerinin düşünülmüş olması da ürünü güvenli bir şekilde kullanmaya olanak sağlıyor.

Her şeyde olduğu gibi nargilemizi de paylaşmakta bir beis görmediğimiz bir gerçek.  Onun için elektronik nargilelerde bulunan ağız kısmının değiştirme imkanının olması ürünü hem sağlıklı hem hijyenik olarak kullanma imkanı sağlıyor. Bu yönüyle de çok tercih ediliyor elektronik nargileler.