Elektronik sigara konusunda büyük bir piyasanın var olması kaçakçıların ve taklitçilerin bu alana da el atmalarına neden olmuştur. Elektronik sigara alırken dikkat etmek, kaçak ya da taklit bir ürünü almamak gerekir. Eğer bu gibi bir hata yaparsanız paranızı boşuna vermiş olursunuz. Elektronik sigara alırken aldığınız yere ve aldığınız ürüne dikkat ederseniz sorun yaşamaktan kaçınmış olursunuz. Elektronik sigara konusunda insanları aldatmaya yönelik hareketlerde bulunan kişilerin genel numaraları şunlardır.

Avrupa’dan İthal Sigara

Sigarayı daha çok Asya ülkeleri tükettiği için bu alanda yapılan çalışmaların neredeyse tamamı Asya ülkelerinde gerçekleşmiştir. Özellikle elektronik sigara 2004 yılından bu yana Çin’de incelenmiş ve bu alanda yapılan tüm elektronik sigaralar bu ülkede üretilmiştir. Dolayısıyla elektronik sigaraların tamamının Çin’de üretildiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Taklitçilerin çoğu Çin’de üretilen ucuz elektronik sigaraları alarak kendi hayali markalarını oluştururlar. Bunun üzerine insanları aldatmak üzere bu ürünleri Alman malı ya da Avrupa’da üretilmiş gibi göstererek satışını gerçekleştirirler. Eğer sizler de mağdur olmak istemiyorsanız bu kişilere asla itibar etmeyiniz ve elektronik sigaraların Avrupa’da üretilmediğini biliniz. Aksi halde paranızı çöpe atmış olursunuz.

Elektronik Sigarada Resmi Bayi

Elektronik sigaraların tamamı ülkemize paralel ithalat olarak gelmektedir. Dolayısıyla bu alanda resmi bir distribütör yoktur. Taklitçiler kendilerini distribütör gibi göstererek sattıkları ürünün resmi olduğunu, dolayısıyla garanti kapsamında olduğunu iddia ederler. Oysa paralel ithalatla gelen ürünlerde kesinlikle garanti olmaz. Olsa bile bunu satıcı kendi imkânlarıyla yapmıştır. Yani buna inanmamak, bu gibi yalanları söyleyenlerden mal almamak gerekir. Bunun yanı sıra bu kişilerin sattıkları elektronik sigaralar belki de en kalitesiz ve zararlı olan elektronik sigaralardır. Eğer sizler bu sigaraları alırsanız sağlığınızla oynamış olursunuz, marka bir elektronik sigara almak her zaman en doğrusu olacaktır.

Elektronik Sigara Sıvısında Taklit

Elektronik sigaraların sağlığı ilgilendiren en önemli kısmı elbette sıvılarıdır. Çünkü içinize çektiğiniz madde sıvılardan buharlaşan dumandır. Bu nedenle sigarayı alırken dikkatli olduğunuz gibi sıvıyı alırken de dikkatli olmanız gerekir. Normal elektronik sigara sıvıları belli bir fiyat aralığında satılırken bazı kişiler çok uygun fiyata elektronik sigara sıvısı satabiliyorlar. Bu kadar ucuza elektronik sigara sıvısı alarak fırsatçılık yapmış olmaz dolandırılırsınız. Zira elektronik sigaralardaki sıvılar altın orana göre ayarlandığı için oldukça önemlidir. Eğer yanlış oranda bir elektronik sigara sıvısı alırsanız içmiş olduğunuz sigara normal sigaradan çok daha zararlı olabilir. Bunun engellemek için sadece bilindik markalardan alışveriş yapmanız gerekir. Aksi halde sigarayı bırakmak için aldığınız bu elektronik sigaralar sizleri daha fazla zehirler ve amacınıza ulaşmanızı da engeller.

Elektronik Sigara Alırken Referansı Olan Siteleri Tercih Edin

Her gün başka bir ad kullanarak ürün satmaya çalışan kişilerden korunmanın en temel yolu alışverişleri bilindik yerlerden yapmaktan geçer. Eğer referansı olan bir siteden alışveriş yaparsanız herhangi bir sorun yaşamazsınız, ürününüz elinize kısa bir sürede ulaşır. Bunun yanı sıra bilindik sitelerden aldığınız ürünlerin tamamı orijinal olacağı için çakma ürün almamış olursunuz. Elektronik sigara sağlığınız için başlamanız gereken bir sigara olsa da kaçakçılara dikkat etmezseniz kendiniz daha fazla zehirleyebilirsiniz. Bu nedenle alacağınız ve almakta karar kıldığınız sigaralara dikkat etmeniz gerekecektir. Sitemizden elektronik sigaralar hakkında çok daha detaylı bir bilgi alabilir, hangi sitelerin güvenilir satıcı olduğunu öğrenebilirsiniz. Böylece alışverişinizi bilindik yerlerden yapmış olur, herhangi bir sorun yaşamazsınız.