11379994_1025969007415086_31388153_n

Elektronik sigara normal sigardan kurtulmak için büyük bir yardımcıdır. Özellikle çok bağımlı kişiler e sigara ile kolayca sigaradan kurtulabilir. Elektronik sigara içerisinde bulunan nikotin düzeylerini ayarlayabiliyor olmanız bu konuda büyük bir avantajdır. Çok bağımlı kişiler önce biraz yüksek düzeylerde nikotin koyarak daha sonra yavaş yavaş bu oranı düşürerek sigaradan kolayca kurtulabilir. Ayrıca az bağımlı kişilerde az miktarda nikotin koyarak bu bağımlılıklarından kurtulma imkânına sahiptiler. Elektronik sigara içerisinde normal sigarada bulunan kanserojen maddelerin bulunmaması sağlık açısından çok önemlidir. Ayrıca normal sigarada olan yaklaşık 4000 adet zararlı maddede e sigara içerisinde bulunmamaktadır. Bu sayede de e sigara normal sigaraya oranla çok daha az zararlıdır. Elektronik sigara avantajlarından biriside duman çıkarmadığı için kanserojen madde yaymamasıdır. E sigarada normal sigarada olan yangın riski de bulunmaz. Her yıl birçok yerde sigara izmariti yüzünden yangın çıkmaktadır ayrıca kıyafetlerde de yanlışlıkla değen sigara yüzünden izler oluşmaktadır. E sigara tüm bunlara da çözüm sunmaktadır. Normal sigara içen kişilerin çevresindekiler özellikle sigaranın kokusundan çok rahatsız olmaktadır. Ancak e sigara kokusuz olduğu için sizi bu dertten de kurtaracaktır. Ayrıca evinize üzerinize sigara kokusu sinmesine de e sigara çözüm olacaktır. E sigara sayesinde çevrenizdekiler pasif içicilik konumundan kurtulacaklardır. Çünkü elektronik sigara çevreye koku ya da duman yaymaz. Bu sayede de elektronik sigara her türlü ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Elektronik sigarayı evde çocuklarınıza zarar vermeden kullanabilirsiniz. Normal sigara çocuklar üzerinde çok kötü etki bırakır. Dumanı onları rahatsız eder. Ayrıca çocuklarda astım hastalığı varsa atak geçirmesine neden olabilir. Elektronik sigara bu yönden de çocuklarınızın sağlığını koruyacaktır.

Elektronik sigara suman yerine buhar veren bir çeşit elektronik aletti. Pili yardımıyla içerisindeki likitten buhar üretir ve tüketiciye verir. Bu sayede de daha az zararlı bir şekilde kullanıcıya sigara içme keyfi yaşatır. Elektronik sigara likit seçenekleri arasında karar verirken markaya dikkat etmek gerekir. Kalitesiz e sigara likitleri sağlığa zararlı olabilir. Alacağınız elektronik sigara likitleri mutlaka tamamen bitkisel içeriğe sahip olmalıdır. Böylece sağlığa daha az zararlı olacaktır. Ayrıca bu likitlerin son tüketim tarihine bakarak kullanmak gerekir. Likit modelleri arasında çok değişkenlik vardır. Çünkü çok farklı aromalara sahip olan likitler vardır. Çilek aromalı, elma aromalı, vanilya aromalı ya da çikolata aromalı elektronik sigara likitleri mevcuttur. Kişi bu likitlerden damak tadına uygun olan likit modelini tercih edip daha keyifli bir e sigara deneyimi yaşayabilir.

E sigarada kullanımındaki püf noktalardan biriside kullanırken şarjının dolu olmasıdır. Şarjı yüzde 20 kalan bir elektronik sigara pilinin performansı düşmeye başlayacaktır. Daha da azaldığına ise pil iç hiç buhar üretmez hale gelecektir. Bu yüzden de kullanıcı pil azaldığı zaman şarj etmelidir. Pil ile şarj alet tam uyumlu olursa daha iyi performans alınacaktır. Elektronik sigara pili ortalama 300 kez şarj edilebilir. Bu süreden sonra pillerin değişmesi gerekebilir. Ancak kötü kullanım yüzünden bazen pillerin ve elektronik sigaraların ömürleri kısalabilir. Bu yüzden de kullanım kılavuzlarına tam anlamıyla uymak elektronik sigaranızın ve pilinizin ömrünü uzatacaktır. Eğer pilin ömrü dolarsa uyumlu bir yedek parça ile değiştirebilirsiniz. Elektronik sigaraların düzenli bir şekilde kullanımı normal sigaraya olan arzuyu azaltmakta hatta çoğunlukla tamamen ortandan kaldırmaktadır. Zaten kaliteli bir elektronik sigara size normal sigaradan aldığınız hazdan daha fazlasını verecektir. Ayrıca damak tadınıza uygun bir likit ile de aldığınız hazzı katlayabilirsiniz.