Uzun yıllardır yurt dışında satılan ve birçok insan tarafından olumlu yorumlar alan elektronik sigara çağın en büyük sorunlarından biri olan sigara için büyük çözüm niteliğindedir. Sigara bireylere hem maddi hem de manevi zararlar vermektedir. Sigara kullanan bireyler belirli bir dönem sonra fark edeceklerdir ki bedenlerinde birçok değişiklik meydana gelmiş olacaktır. Bireylerin uzun süre sigara kullanması onların vücutlarının eski savunmasını kaybetmesine neden olmaktadır. Sigara kullanan bireyler belirli bir zaman sonra çok daha kolay enfeksiyon ve hastalık kapmaktadır. Hatta akciğerleri koruyan tüyler sigaranın içinde bulunan bazı maddeler nedeni ile yok olmaktadır. Akciğeri koruyan tüyler yok olunca organ eskisi gibi daha savunmalı bir yapıya sahip olmadığı için çok kolay enfeksiyon kapacak ve hatta önemsenmediği takdirde bu durum kansere kadar ilerleyecektir. Sigara kullanan bireyler yaşıtlarına oranla daha erken yaşlanmaktadırlar. Sigara içinde bulunan çoğu madde bireylerin daha çabuk fiziksel değişikliğe uğramasına sebep olmaktadır. Sigara ile tırnaklardan, sakala, dişlere ve diş etlerine kadar bir hassaslaşma ve değişme söz konusudur. Sigaranın sebep olduğu en büyük ve en tehlikeli sağlık sorunu akciğer kanseridir. Bireyler sigara kullanımı ile karşılaştıkları sağlık sorunlarını önemsemezler ise belirli bir zaman sonra bu sağlık sorunları daha ciddi bir hal alacak ve hatta bireylerin hayatlarını kaybetmelerine sebep olacaktır. Bu gibi sorunlar günümüzde oldukça fazla yaşandığı için artık hem halk arasında hem de uzmanlar tarafından elektronik sigara önerilmektedir. Paket sigara bireylerde yalnızca sağlık açısından değil maddi açıdan da zararlar vermektedir.

Paket Sigara Masrafından Kurtulmak Çok Daha Kolay

Paket sigara ile bireyler sürekli olarak harcama yapmaktadırlar. Sigara sürekli ve düzenli olarak bireylerin harcama yapmasını gerektirmektedir. Bu nedenle insanlar aylık oldukça yüklü miktarlar harcamak zorunda kalmaktadırlar. Fakat yaptıkları bu harcamaları haftalık ve aylık olarak hesaplamadıklarında ne kadar maddi zarara uğradıklarını anlayamamaktadırlar. Çoğu insan neredeyse aldıkları maaşın çeyreğini sigaraya yatırmaktadırlar. Bu da insanların birçok şeyden sigara için vazgeçmesi demektir. Sigara sürekli bittiği için bireylerde sürekli harcama yapmaktadır. Fakat elektronik sigarada aynı durum söz konusu değildir. Elektronik sigara teknolojik bir ürün olduğu için paket sigara gibi bitme bir durumu yoktur. Bu da elektronik sigaranın bireyler için daha avantajlı olmasını sağlamaktadır. Bireylerin paket sigara için her ay harcadıkları ücreti elektronik sigara için yalnızca bir ay harcamaktadırlar. Elektronik sigara ücreti hatta paket sigaraya aylık harcanan ücretten daha az bile olmaktadır. Bu da ürünün tüketiciler tarafından daha kolay tercih edilmesine sebep olmaktadır.

Elektronik sigara ucuz olduğu için ve tek seferlik bir harcama gerektirdiği için birçok birey tarafından tercih edilmektedir. Hatta önceleri yalnızca yurt dışında satılan ürün bir çok insanın satın almasını engelliyordu. Ürün yurt dışında satıldığı için maliyeti biraz daha fazla olmakta fakat yine de sigaradan daha ucuza gelmekteydi. Bu durum ne kadar tasarruflu olsa da insanların hemen tek seferlik olarak yüklü bir miktar ödemeleri gözlerine büyümekteydi. Bu durum zamanla aşılmış ve ürün ülkemizde de satılmaya başlanmıştır. Ürünün ülkemizde satılması ile hem maliyetinde düşüşler yaşanmış hem de kullanan insan sayısında büyük bir artış meydana gelmiştir. Elektronik sigaranın teknolojik bir ürün olması, bitmemesi ve maliyetinin oldukça az olması bireylerin tercih etmesinde ki en büyük etken olmuştur.