Elektronik sigara kullanımında gerekli olan elektronik sigara cihazı ve elektronik sigara likiti dir. Elektronik sigara cihazları farklı boyut ve özelliklerde kaliteli markalar tarafından üretilmektedir. Aynı markaların elektronik sigara likitleri de bulunmaktadır. Elektronik sigara kullanımı oldukça basittir. Sigarayı bırakma yöntemi olarak tüm dünyada oldukça popülerdir.

Elektronik sigara cihaz özelliklerine göre likit dolumu yapılarak buhar oluşması yolu ile sigara deneyimi yaşatmaktadır. Buhar yoğunluğu, aroma, nikotin değeri gibi özellikler cihazların ve likitlerin  özelliklerine göre değişmektedir. Yoğun sigara kullanan kişiler elektronik sigarada yoğun duman alma özelliği olan cihazları tercih etmelidir. Elektronik sigara cihaz ve likitleri kaliteli markaların ürünleri olmalıdır.

Elektronik Sigara Likit Seçimi

Elektronik sigara cihazınızı kaliteli bir markadan seçtikten sonra likidinizi de yine aynı markanın ürünleri arasından seçebilirsiniz. Elektronik sigara likit çeşitleri oldukça fazladır. Aromalı çeşitler ,nikotinli ve nikotinsiz çeşitler, tütün çeşitleri bulunmaktadır. Elektronik sigara cihaz markalarının elektronik sigara likit çeşitleri de bulunmaktadır.

E sigara likidi,  kullanıcıların kendi sigarayı bırakma süreçlerine göre seçmeleri gerekir. E sigara likit seçerken orijinal olmasına dikkat etmek gerekir. Nikotin dozajına dikkat etmek gerekir. Sağlık Bakanlığı bandrolü olup olamadığına dikkat etmek gerekir. Orijinal e-likitler 0 / 6 / 9 / 11 / 16 / 18 / 24 mg nikotin dozaj oranları ile satışa sunulmaktadır.

E Sigara Likit Dolumu Nasıl Yapılır?

Elektronik sigara çeşitleri farklı mekanizmalara sahip olmaktadır. Kullandığınız elektronik sigara modeline göre e sigara likit doldurma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak elektronik sigaralarda bir ağızlık bulunmaktadır. Yapacağımız ilk iş bu ağızlığı çevirerek açmak olacaktır. Ağızlık açıldığında kartuş kısmı boş kalır.

Karşınıza çıkan boş kalan kartuş ucundan likidi yavaş yavaş doldurabiliriz. E sigara likit doldurma işlemini yaparken yavaş ve dikkatli olmak gerekir. Likit dolumu yapılırken dolum oranı kapasitesi geçilmemelidir. Likit doldurulurken kapasite kontrol edilerek dolum işlemi yapılmalıdır. Pil ve Atomizerin birleşim noktalarında birikebilecek toz, kir veya likit kalıntıları temizlenmelidir. Kaliteli markaların  E Sigara Likit dolumu kolay ve rahattır olmaktadır. Ürünlere web sitemiz olan http://www.elektroniksigaravip.gen.tr/urunler/likit-dolum-sivisi.html üzerinde ulaşabilirsiniz.