Elektronik sigara, paket sigaranın neden olduğu sağlık sorunları ile karşılaşmak istemeyen veya paket sigaranın neden olduğu sağlık problemlerinin daha da ilerlemesini istemeyen bireyler tarafından kullanılan üründür. Elektronik sigara ilk zamanlarda Türkiye’de satılmamaktaydı. İnsanlar yurt dışından elektronik sigara siparişi vermekteydiler. Bunun nedeni ülkemizde birçok insanın tarafından sağlıklı sigara kullanma gibi bir düşünceye sahip olmaması, olsa bile bu durumun birçok insan tarafından imkansız görülmesi ile elektronik sigara ülkemizde satılmamaktaydı. İnsanların diğer yöntemlere başvurmaları da yalnızca sigarayı bırakmak gibi bir düşünceye girdiklerinde gerçekleşmekteydi. Uzun süre sigara kullanan bireyler ilerleyen zamanlarda birçok sağlık sorunları ile karşılaşmakta hatta karşılaştıkları bu sağlık sorunlarının sigaradan kaynaklı olduğunu bilmedikleri için uzmanlara danışmaktadırlar. Uzmanlar tarafından yapılan tahlil ve testler sonucunda hastalığın sebebinin sigara olduğu anlaşılmaktadır. Sigara kullanımı sebebi ile sağlığından olan insanlara uzmanlar, sigarayı acil bir şekilde bırakmaları gerektiğini söylemektedir. Fakat hastalar bu durumu çok önemsememekte hatta sigara içmeye eskisi gibi hiçbir değişiklik yapmadan devam etmektedir. Böylece kişilerin karşılaştıkları sağlık sorunları zamanla daha da ileri seviyelere gelmekte hatta ölüme bile neden olmaktadır.  İlerleyen zamanlarda bu gibi sorunlara son vermek isteyen insanlar yaptıkları araştırmalar sonucunda elektronik sigarayı bulmuşlardır. Elektronik sigara kullanan bireyler bu üründen oldukça memnun kalmışlardır.

Elektronik sigara sıvıları olarak bilinen likitler, mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir. Her teknolojik aletin bir çalışma prensibi olduğu gibi elektronik sigaranın da bir çalışma prensibi vardır. Eğer elektronik sigaranızın zarar görmemesini ve eskisi gibi çalışmasını istiyorsanız, likit kullanmayı ihmal etmemeniz gerekmektedir. Aksi takdirde likit olmadan çalıştırılan elektronik sigara zamanla eski işlevini yerine getiremeyecek böylece zamanla çalışmaz bir hal alacaktır. Bu gibi sorunlar ile karşılaşmak istemeyen insanlar, aralıklarla likit bitip bitmediğini kontrol etmeli ve mutlaka kullanmalıdırlar.

LiQua Elektronik Sigara Likiti 

İnsanların sırf elektronik sigaraya alışmalarını kolaylaştırmak için likit üretilmiştir. Likit sayesinde bireyler elektronik sigaraya daha kolay adapte olabilmekte ve normal sigara içiyormuş gibi hissetmektedirler. Normalde tıpkı paket sigarada ve nargilelerde olduğu gibi elektronik sigara sıvıları da nane, çikolata gibi aromalar içermektedir. Birçok çeşidi olan elektronik sigara sıvılarına zamanla sigara markalarının kendi tatları da eklenmiştir. Sigara markasının adında likit bulmak da mümkündür. Bazen de bireylerin isteğine göre değişmektedir bu durum fakat nikotin içeren sıvılar kullanılmaktadır. Nikotin içeren sıvıların kullanılmasının en büyük nedeni, uzun süre sigara kullanan bireylerin elektronik sigaraya daha kolay alışmalarını sağlamaktır. Bir çok çeşidi bulunan elektronik sigara sıvıları bireylerin isteklerine göre kullanılabilir. Piyasada birden fazla elektronik sigara sıvısı üreten firma bulunmaktadır. Her firmanın ürettiği likit aromalar aynı bile olsa tat olarak farklıdır. Piyasada birçok likit markası ve likit aroması bulunması tüketiciler için oldukça iyi bir şeydir. Bu sayede bireyler kendi damak tatlarına en yakın likiti seçip kullanabilmektedirler. LiQua elektronik sigara likiti piyasada en çok kullanılan likit markaları arasında yer almaktadır. LiQua elektronik sigara likiti, tüm elektronik sigaralar ile uyumludur. Bu elektronik sigara sıvısı 30mldir ve İtalyan üründür. Sizde hem kaliteli hem de damak tadınıza en yakın ürün kullanmak istiyorsanız LiQua elektronik sigara sıvısı tam size göre bir üründür.