Paket sigara ile elektronik sigara arasında günümüzde yoğun bir çatışma söz konusudur. İnsanlar paket sigaranın sebep olduğu birçok sağlık sorunundan korunmak için veya uzun süre sigara kullanımı sonucunda ortaya çıkan sağlık problemlerin daha da ilerlememesi için insanlar ekstra yöntemler aramaktadırlar. Piyasada bulunan bir çok yöntem insanlar tarafından denenmiştir ve kullanım sonucu olarak insanlara hiçbir fayda sağlamadığı anlaşılmıştır. İnsanlar kolay kolay sigarayı bırakamayacakları için ve yardım almaları gerektiği için yeni yöntemler aramaya başlamışlardır. Uzun süredir piyasada olan ve kullanan birçok insan tarafından olumlu yorumlar alan elektronik sigara insanlar tarafından kullanılmaya değer bulunmuştur. Önceleri bir kesim insan tarafından varlığı bilinen ve bu kesimdeki insanlar tarafından kullanılan elektronik sigara zamanla bu insanlar tarafından önerilmeye başlanınca birçok insan tarafından kullanılmak istenmiştir. Böylece insanlar arasında adını duyurmayı başaran elektronik sigara, zamanla ülkemizde de satılmaya başlamıştır. Elektronik sigaranın ülkemizde satılmaya başlamasıyla, elektronik sigara eski ücretine düşüş yaşamıştır. Ülkemizde satılması ile insanlar daha kolay ulaşır olmuşlardır.

Paket Sigaranın Zararları

Bir çok insan küçük yaşlardan beri sigara kullanmaktadırlar. Sigaraya birçok nedenden başlamış olan bu insanlar belirli bir zaman sonra sigara içme oranlarını da arttırmaktadırlar. Böylelikle daha çok zehirlenmekte, hastalıklarla karşılaşma oranlarını daha da yükseltmektedirler. Paket sigara kullanan insanlarda fiziksel hastalıklar ve iç hastalıklar görülmektedir. İnsanlar normal şartlarda aldıkları rahat nefesi bile, belirli bir zaman sonra alamamaktadırlar. İnsanlar belirli bir zaman sonra sigara kullanımı nedeni ile kronik astım ile de karşılaşabilirler. Hatta sigara tutan parmaklarından, tırnaklarına hatta dişlerine kadar bile değişim gerçekleşmektedir. Parmaklar ve tırnaklar sararmakta, dişler eski beyazlığı kaybetmektedir. Sigara kullanan insanların kalp krizi ile karşılaşma olasılığı daha yüksektir. Eskiden kalp krizi geçirmenin bir yaşı varken, günümüzde bu oran tamamen ortadan kalkmış ve her yaştan insan kalp krizi riski ile karşı karşıyadır. Hatta sigara kullanan insan sayısının artması ile akciğer kanseri görülme oranında da artma meydana gelmiştir. Günümüzde her 10 insandan 2 si akciğer kanseri ile karşı karşıyadır. Sigara kullanımının artması ile ölüm oranında da belirli artışlar söz konusudur. Bu ölümlerin çoğu da akciğer kanserinden meydana gelmektedir. Sigara kullanan insanlar yalnızca akciğer kanseri ile değil, gırtlak ve dudak kanseri gibi sağlık sorunları ile de karşılaşmaktadırlar.

Elektronik Sigaranın Sağlığa Zararı Yoktur

Sigaranın sebep olduğu sağlık sorunlarından kurtulmak isteyen birçok insan artık günümüzde elektronik sigaraya yönelmektedirler. Elektronik sigara üstelik yalnızca halk arasında değil uzmanlar arasında da önerilmektedir. Uzmanlar tarafından da onay alan elektronik sigara, sağlığa hiçbir zararı olmamasından dolayı birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Paket sigaranın içinde binlerce çeşit zehirli madde bulunmaktadır. Elektronik sigara içinde ise bu maddelerden yalnızca birisi bulunmaktadır. Hatta bulunan bu madde de bireylerin elektronik sigaraya alışmalarını sağlamak için kullanılmaktadır. Yani bireyler elektronik sigaraya alıştıkları zaman, nikotin kullanımını bırakabilirler. Elektronik sigara içinde sağlığa zararlı hiçbir madde bulundurmadığı için maliyet açısından da çok bir tutara sebep olmamaktadır. Bu nedenle her kesimden insanın rahatça ulaşabileceği elektronik sigara oldukça makul fiyatlara satılmaktadır. Elektronik sigara ile insanlar hem sağlıklı bir hayata sahip olacaklar, hem de paket sigaranın neden olduğu maliyetli hayattan, tasarruflu bir hayata geçmiş olacaklardır.