Çağımızın en büyük problemlerin den olan sigaranın içinde bulunan maddeler ile insanlar sigaraya bağımlı hale gelmektedirler. Sigara kullanımı sonucunda sigaraya bağımlı hale gelen insanlar, zamanla sigarayı bırakamaz duruma gelmektedirler. Böylelikle sigaranın içinde bulunan binlerce maddenin neden olduğu sağlık sorunları ile karşılaşma olasılıkları da artmaktadır. Sigaranın neden olduğu sağlık problemleri arasında en basit sayılabilecek problemler tırnaklar da ve sigarayı tutan parmaklar da sararma, dişlerde kahverengi sarı arası bir ton oluşması, nefes almanın ve vermenin eskisi kadar rahat olmaması sigaranın neden olduğu en basit sorunlardır. Basit değildir aslında ama diğer neden olduğu sorunlar arasında basit görülmektedir. Hatta çoğu insan tarafından da önemsenmemektedir. Bu sorunları zamanla, kalp sıkışması ve astım hastalığı izler. Sigaranın içinde bulanan çeşitli maddeler nedeni ile akciğerleri koruyan tüyler yok olur ve böylelikle akciğerler kolay bir şekilde enfeksiyon kapmaya başlar. Bu gelişme sonucunda kişinin akciğer kanserine yakalanma ihtimali daha yüksektir. Bu sorunlar ile karşılaşan ve bu sorunların yaşamını daha da olumsuz etkileyeceğini düşünen kendine saygılı bireyler hemen bir uzman yardımına başvurmaktadır. Uzmanlar yaptıkları testler sonucunda bu hastalıklar ile karşılaşan çoğu bireye sigarayı bırakmaları gerektiğini aksi takdirde daha çok sağlık sorunu ile karşılaşılabileceğinin uyarısını yapmaktadır. Bir çok birey zor da olsa sigarayı bırakmak için yöntemler ararken birçok birey de sigarayı bırakmamayı tercih etmektedir. Sigarayı bırakmayan bireyler nedeni ile her yıl dünyada yaklaşık olarak 4 milyon insan hayatını kaybetmektedir. Bu ölümler bireylerin bildikleri halde sigara kullanımına devam etmeleri ile olduğu kadar karşılaştıkları sağlık sorunlarını önemsemeyen ve bu nedenle bir uzmana görünmeyen bireylerde oluşturmaktadır.

Elektronik Sigarayı Kimler Kullanabilir?

Sigarayı bırakmayı düşünen yada sigarayı bırakamayan bireyler uzmanlara danıştıklarında artık uzmanlar tarafından e-sigara önerilmektedir. Önceleri sadece yurt dışından temin edilebilen e-sigara, zamanla bireyler arasında yaygınlaşmış ve birbirlerine tavsiye edilen bir yöntem olmuştur. Belirli bir zaman sonra da uzmanlar tarafından da e-sigara araştırılmış. Yapılan araştırmalar sonucu olumlu olması nedeni ile e-sigara uzmanlarında hastalarına tavsiye edebileceği yöntemler arasında yerini almıştır. Uzmanlar  yaşadığı sağlık sorunları nedeni ile sigarayı bırakması gereken fakat, yapılan uyarılara rağmen sigarayı bırakmayı düşünmeyen hastalarına daha sağlıklı bir yöntem olarak e-sigarayı önermektedir. Eğer sizde bu öneri ile karşılaştıysanız sitemizden e-sigara siparişi verebilirsiniz. Sigarayı bırakmayı düşünen, fakat diğer sigarayı bıraktırma yöntemlerine tonlarca para harcayan ama harcadığı paranın hiçbir karşılığını alamayan bireylerde son çare uzmanlara başvurmaktadırlar. Uzmanlar sigarayı bırakmayı düşünen sigara kullanıcılarına da e-sigarayı tavsiye etmektedir.

Sitenizde Elektronik Sigara Ucuz Mudur?

Hem sigarayı bırakmak için e-sigara kullanacak kişiler hem de sigara kullanmaya devam edecek ama sağlıklı bir yöntem olarak e-sigarayı tercih edecek bireyler e-sigarayı sitemizden temin edebilirler. Önceleri e-sigara yalnızca yurt dışında satıldığı için fiyat olarak pahalıydı. Tabii ki bireylerin bir ayda iki ayda sigaraya harcadığı para kadar bir fiyata sahipti. Günümüz de ise e-sigara yoğun bir tüketici kitlesine sahip olmasından dolayı ve yalnızca halk tarafından değil doktorlar tarafından da önerilmesi ile yaygın bir şekilde Türkiye’de de satılmaya başlamıştır. Ülkemizde de e-sigara satılmaya başlanınca, e-sigara fiyatları önceki fiyatlara oranla azalmıştır. Daha makul fiyatlara satılır hale gelmiştir. Bireyler artık çok makul bir fiyata sitemizden e-sigara temin edebilirler.