Sigara kullanmak bir bağımlılıktır. Toplumda kötü bir alışkanlık olduğundan kabul görmez ve sigara içmedikleri halde içenlerin yakın çevresinde bulundukları için en az içenler kadar etkilenen pasif içiciler de bu durumdan son derece rahatsızdırlar. Aslında sigarayı içen kişiler de bu durumdan hoşnut değillerdir fakat pek çok yöntem denemiş olsalar da maalesef sigara alışkanlıklarını bırakmak o kadar kolay değildir.

en etkili sigara bırakma

Sigarayı bırakmak için uygulanan pek çok yöntem olsa da sonuç hep olumsuz olmaktadır. Çünkü bağımlılık kolay bırakılacak sıradan bir alışkanlık değildir. Sigara içen kişiler ise sadece kendilerini değil çevresindeki herkesi ve sigara içilen ortamı olumsuz olarak etkilemektedir. Her ne kadar son yıllarda sigara bırakma kampanyaları, kapalı alan yasakları, sigara içmenin yasak olduğu alanlarda para cezaları gibi çok sayıda caydırıcılık uygulansa da beklenen sonuç alınamamıştır.

Sigara bırakmanın formülü elektronik sigara içmekte saklıdır. Elektronik sigaralar tıpkı sigara içiyormuş gibi nefesle çekildiğinde ağıza gelen aromalı duman havası veren buharın, üflenerek gerçekten de sigara dumanı gibi görüntüsü kişiyi yanıltmakta ve her nefes çekişte ateş yanıyor gibi kızıl ışığın yanması tiryakilere sigara içiyormuş gibi hissettirmektedir. Duman yerine buhar üflenmesi ortamı kirletmemekte ve sigara içmeyenleri de rahatsız etmemektedir. Aksine farklı aroma tat ve kokuya sahip çeşitlilikteki likitler ortamda olumlu bir atmosfer yaratmaktadır.

elektronik_sigara_vip--3

Yapay sigara da denilen elektronik sigara çeşitleri set halinde satılmakta ve belli zamanlarda likiti değiştirilerek kullanılmaktadır. Yani elektronik sigaranın sigara aleti ve şarj makinesi bir kez alınırken belli aralıklarda likit değiştirilmektedir. Kullanım talimatına uyularak kullanılması durumunda hiçbir yan etkisi olmayan elektronik sigaralar, aynı zamanda çok ekonomiktir.

Sigara bırakma süreci kişiye göre değişse de azami 3- 3,5 ay gibi bir süre sonunda çok sigara tüketen tiryakiler dahi sigarayı bırakmaktadır. Hem sağlığı olumlu yönde etkileyen, hem de bütçeye fayda sağlayan elektronik sigaralar sigarayı bırakma aşamasındaki kişilere aynı zamanda para da biriktirmelerine zemin hazırlamaktadır. Elektronik sigarayı kullanıp da bırakamadım diyecek kişi yok denecek kadar azdır. Siz de sigara bırakmanın formülünü siparişinizi vererek uygulayabilirsiniz.

www.e-sigara.gen.tr