Sorunsuz bir elektronik sigara deneyimi için önemli noktalardan biri de bataryasına dikkat etmekten geçmektedir. Bataryalar cihazların gövdesine tam yerleştirilememiş ise o cihazdan keyif almak da imkansız hale gelecektir. Elektronik sigaranın piline dikkat edilmesi gerekmektedir. Pilin gövdeye dikkatli şekilde oturtulması gerekmekte. Elektronik sigara likit özelliklerine baktığımızda meyve aromalı olduğunu görmekteyiz. Cihazların likit tankına elektronik sigara likiti doldurulurken dikkat edilmesi gerekir. Elektronik sigaralar görünüm itibari ile gerçek sigaraya benzese de gerçekten farklıdır.

Elektronik Sigaraların Gerçek Sigaralardan Farkı

Elektronik sigaralarda likit tankı da bulunmaktadır. Elektronik sigaranın atomizer kısmına sızması durumu da cihazdan alınan keyfi büyük oranda düşürecektir.Bu sebeple cihazın hem piline hem de tankına gereken özen gösterilmelidir. Elektronik sigaraları gerçek sigaralara benzetip sık sık kuru çekim yapmamak gerekir. Elektronik sigara likit fiyatları da kullanılan marka ve modele göre değişmektedir. Likitin bitmesi durumunda nefes çekmek hem sağlık sorunlarına hem de cihazın bozulmasına neden olabilir. Cihazın uzun ömürlü olması ve kullanıcıların sağlığı için de kullanırken dikkat etmek gerekiyor.

Elektronik Sigara Kullanıcılarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Elektronik sigara kullanıcıları metal kısımları ağzına aldığı için ve meyve aromalarını içine çektikleri için sık sık su tüketmeleri gerekmektedir. Elektronik sigaraları uzun vadede kullanmak boğaz ve ağız kuruluğu rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Nikotin seviyesinin ayarlanabilir olması ise elektronik sigaraların gerçek sigaralardan farklı olan yönleri arasında bulunmaktadır. Boğaz kuruluğunun giderilmesinde ve boğazın rahatlamasında sağlıklı likit kullanımı büyük önem taşıyor. Sigaraya benzeyen elektronik sigara likitlerinin tankına gereken önem gösterilmelidir.

Elektronik Sigara Likitinin Özellikleri

Likit tankında çatlak ya da kırık olması sigara keyfine gölge düşürebilir. Sigarayı taklit etse bile elektronik cihaz yapısındaki sanal sigaraların simülatör olduğu unutulmamalıdır. Gerçek sigaradan farkı ise duman yerine elma, vanilya, çilek gibi likite koku ve tat veren muhtelif özler bulundurmasıdır. Elektronik sigara likit nasıl kullanılır diyenler için düzenli olarak temizliği yapılması gerektiğinden bahsetmeliyiz. Gül yağı da elektronik sigara likitlerinin içeriğinde bulunan malzemeler arasında yer alıyor.