Sigaranın Psikolojik Etkilerinden Kurtulun

Sigara bağımlılığı temelde psikolojik bir olaydır. Bu söz o kadar tekrarlanmıştırki, tiryakiler için artık bir anlam ifade etmemektedir. Oysa oruç tutabilen, uzun uçak yolculukları yapabilen kimseler bu süreçte içmemeye şartlandığı için çok da sorun yaşamamaktadır. Oysa aynı kişiler bir saatlik bir toplantının öncesi ve sonrasında arada içemeyeceği için hemen sigaraya yapışmaktadır. Tabi sigaranın bazı sinirsel etkileri de inkar edilmemelidir. Sinir sistemi nikotin ve diğer bazı maddelere bağımlı hale geldiği için bir takım ağrılar ve gerginlik kişilerde görülmektedir. İşte tüm bu psikolojik ve sinirsel ihtiyaçlarınızı giderirken vücudunuzda zehir solumayacağınız bir çözüm var e-sigara olarak tabir edilen elektronik cihazdır.

Sigara Kokusundan Tiksinenler İçin

Uzun yıllardır sigara bağımlılığı olanların bile sigara kokusu konusunda serzenişte bulunduğu olmuştur. Ancak bu konuda yapılabilecek birşey yoktur. Çünkü bu kişiler sinir sistemlerini alıştırdıkları uyarıcı nikotin miktarını temin etmek için sigaradan başka bir yöntem bilmemektedir. Oysa teknoloji bu ihtiyacımızı da gideriyor. Nikotin ihtiyacınız karşılansın ve ağız ya da elde herhangi bir koku kalmasın istiyorsanız elektronik sigara sizin için ideal. Hatta bazı meyve aromalı kartuşlar ile kokunuzla çevrenizi etkileyebilirsiniz.

Çocuklarınız Pasif İçici Olmasın

Sigara konusunda ebeveynlerin çocukların yanında içmemek için gayret sarfetseler de bir şekilde çocuklar bu dumana maruz kalmaktadır. Ancak e-sigara uyarıcı maddeleri duman değil buharla sağladığı için bir çok zararlı etkeni barındırmaz. Sizin isteğe göre belirleyebileceğiniz oranlardaki uyarıcılar ise buharın içinde çözündüğünde bir yetişkinin tolere edebileceğinin çok altında oranlara düşmektedir. Çocuklar konusunda ise birazcık özen göstermeniz onları bu etkiden tamamen soyutlayabilmenize olanak tanımaktadır.

Dudak Tiryakilerine Çıkış Yolu: E-Sigara

Bazı kimseler çay ya da kahve içmeden önce hemen sigaraya sarılırlar. Bu kimseler yıllardır birlikte tükettikleri bu maddeleri ayrı ayrı düşünemez olmuştur. Ayrıca sinir sistemleri de çay ya da kahveyi gördüğünde nikotin beklentisi içine girmektedir. Bu gibi kimseler sigarayı bırakmak istediğinde en büyük yardımcıları şüphesiz ki elektronik sigara olacaktır. Bırakmak istemeyenler için de elektronik sigara vücudunun zarar görmesini engelleyeceğinden önemli bir çıkış yolu olacaktır.