Sigara bağımlılarından biriyseniz sizler de sigarayı bırakmak için girişimlere derhal başlamalısınız. Sigarayı bırakan kişilerin avantajlarından biri, bu kişilerin sigarayı bırakmaları halinde ellerinde para kalacak olmasıdır. Sigaraya her yılbaşında standart olarak zam yapılıyor. Yapılan bu zam sonucunda sigara kullanan kişiler çokça para ödemek zorunda kalıyorlar. Oysa kullanıcılar bu konu hakkında dikkatli olsalar büyük fırsatları değerlendirebilirler. Sigarayı bırakmak için tercih edilebilecek, denenebilecek birçok yol ve yöntem bulunuyor. Bunun için doktorunuza başvurursanız size hangi yolun daha iyi olduğunu söyleyebilir. Sigarayı bıraktığınız an ekonominizin dengesini bozmadan hayatınıza yeni şeyler katabilirsiniz. Yapmanız gereken şey aylık olarak sigaraya harcadığınız parayı bir kenara ayırmak, bu parayla bir şey yapmaya çalışmaktır.

En İyi Akıllı Telefonu Satın Alabilirsiniz

Sigarayı bırakmanız durumunda en kaliteli akıllı telefonlardan birini hemen satın alabilirsiniz, elbette bunun için taksit yaptırmanız gerekiyor. Akıllı telefonların şahı denilecek Iphone 6S sadece 1800 liraya satılıyor. Bu fırsatı değerlendirmek için yapmanız gereken şey sigarayı bırakıp sadece 6 ayda bu telefonun parasını ödemektir. 300 lira taksitle almış olduğunuz bu akıllı telefonu yıllarca kullanabilirsiniz, öyle ki telefon sayesinde ekonominizi sarsmanız da gerekmiyor. Çünkü sizler için zararlı olan bir şeyi bırakıp size fayda sağlayacak bir ürünü satın almış oluyorsunuz.

TOKİ Sayesinde Ev Alabilirsiniz

Sigarayı bırakarak ev satın almak size komik mi geliyor? Öyleyse gelin birlikte hesaplayalım. Sigarayı bırakmanız durumunda elinizde aylık olarak net bir şekilde 300 – 600 lira arası para kalır. Elinizde kalan bu parayı değerlendirerek ev satın alabilirsiniz. Bunun için çoğu zaman peşinat ödemenize de gerek kalmayacak. Yapmanız gereken şey bir kooperatif ya da TOKİ projesi bulmak olacak. Bu kriterler uygun bir proje bulduğunuz an hemen başvurabilir, sigara paranızı faydalı bir konuda değerlendirebilirsiniz. Belli bir kooperatif sayesinde ev satın almak istediğinizde aylık olarak 300 lira gibi bir para ödersiniz. Böylece sadece birkaç sene içinde ev sahibi olabiliyorsunuz. İhtiyacınız olsun ya da olmasın bir ev satın almak size çok şey katar.

Kredi Çekerek Araba Alabilirsiniz

Uzun süredir beğendiğiniz o arabayı almak için para biriktirmek yerine sigarayı bırakabilirsiniz. Çünkü kredi çektiğinizde aylık olarak ödemeniz gereken maksimum tutar 300 ile 600 lira arasında değişecektir. Bu tutarı sigara parası ile kıyaslarsanız yaklaşık olarak aynı oranda olduğunu görebilirsiniz. Çünkü sigarayı bıraktığınızda elinizde bu kadar para kalmış olacak. Araba satın aldıktan sonra da sigaraya verdiğiniz parayı bir yere koymalı, bu parayla borcunuzu ödemelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey ayırdığınız parayı kenarda tutabilmek. Çünkü bazı kişiler paralarını tutamıyorlar, bu kişiler sigarayı bıraksalar da kendilerine ekonomik olarak fırsat yaratamıyorlar. Bunun sonucu olarak para da çarçur olup gidiyor.

Bir Elektronik Sigara Her Sorunu Çözer

Eğer sigarayı bırakmak için hemen bir elektronik sigara satın alırsanız kendinize yüzyılın kıyağını yapmış olursunuz. Elektronik sigara sayesinde çok sürmeden sigarayı bırakacağınız için, sigara için harcadığınız paranın tamamı cebinizde kalacak. Cebinizde kalan bu para ile de dilediğiniz gibi hayatınıza yön verebilirsiniz. Birçok kişinin ekonomik sorun yaşamasında da başlıca etken olan sigaradan kurtulduğunuz an ekonomik problemlerinizden de kurtulacaksınız. Bu durum sizlerin daha kaliteli ve daha iyi şartlarda yaşamanızı sağlayacak.